Drukuj

Virtual Network Projekt

Mariusz BAYER Beyrowski Włączony 07 kwiecień 2012. Opublikowany w Ogólna

Projekt "Wirtualne Sieci" powstał w roku 2000 jako nieformlne porozumienie kilku małych węzłów internetowych. Głównymi celami projektu była integracja usług, wymiana doświadczeń oraz zbudowanie zespołu specjalitów gotowych do realizacji większych projektów. W ciągu 10 lat rynek skorygował te założenia a większość małych, niezależnych węzłów internetowych już nie istnieje.

Obecnie w ramach projektu VN wspieramy technicznie głównie naszą własną działalość pozainformatyczną. Nasza sieć to trzy wezły intenetowe oparte o łącza DLS oraz kilku klientów z dostępem do systemow poprzez łącza typu Neostrada, własna serwerownia z czterema serwerami i zaawansowanym systemem dostępu poprzez VPN z zarządzaniem pasmem. Dwie pozostałe lokalizacje pracują w sieci VPN z bezpiecznym dostępem do serwerowni i mają bezpośredni dostęp do serwera z oprogramowaniem do obsługi gastronomi oraz aplikacjami biurowymi (usługi terminalowe), dodatkowo w sieci, we wszystkich punktach, pracują sytemy nadzoru oparte o kamery IP. W sumie jet to obecnie prawie 25 stacji roboczych oraz 20 kamer. Całość sieci jest całodobowo nadzorowana poprzez nasz autorki system oparty głównie o oprogramowanie DUDE i protokół snmp, który jest implemetowany w 90% używanych przez nas urządzeń sieciowych.

W ramach "wolnych mocy przerobowych" nadal obsługujemy kilku klientów, którzy są z nami od początku istnienia projektu oraz kilku przyjaciół w ramach tzw. "domen rodzinnych". Projekt VN sponsoruje także, poprzez bezpłatne usługi, kilka organizacji non profit.

Nadal także współpracujemy z dwoma małymi wezłami internetowymi w Gdyni i Toruniu.

Kto jest online

  • Current Active Users2
  • Active Guests2
  • Active Registered0

Twoje dane

United States

Unknown Bot
Your IP: 54.162.229.109

Kraje

Top 5:
United States flag 26%United States (38796)
Russia flag 18%Russia (26904)
Ukraine flag 11%Ukraine (16839)
Poland flag 10%Poland (15254)
China flag 3%China (4880)
149206 wizyt 130 z krajów