Drukuj

Usługa FTP

Mariusz BAYER Beyrowski Włączony 09 kwiecień 2012. Opublikowany w FAQ

Czy serwis FPT jest dostępny dla wszystkich?

NIE! Serwis FTP należy do najstaszych i najbardziej niebezpiecznych serwisów internetowych stąd nigdy nie był dostępny na serwerach VN. Zdecydowaliśmy się na uruchomienie tej usługi (z pewnymi ograniczeniami) gdyż serwis ten ułatwia pracę z ISPconig i Joomla! oraz zainstalowany serwer obsługuje szyfrowane połączenia SFTP od klientów zewnętrznych. Jednak z definicji wyłączony jest dostęp anonimowy do serwera oraz dopuszczony jest tylko dostęp w celu aktualizacji serwisu a nie dostęp do plików dla klientów trzecich. Proszę pamiętać, że dostęp do serwisów i plików ma tylko administrator serwera wirtualnego i raczej nie powinno się tych danych udostępniać osobom trzecim! Administrator serwera wirtualnego może udzielić praw dostępu poprzez FTP dla zwykłego użytkownika (tylko do plików w jego katalogu) jednak czyni to na własną odpowiedzialność.

Jaki jest zalecany klient FTP?

Praktycznie będzie działał każdy klient FTP obsługujący szyfrowanie SSL. Zalecanym i przetestowanym klientem jest bezpłatna aplikacja FileZilla..., którą można pobrać pod adresem http://filezilla-project.org.

W pole adresu serwera wpisujemy ibox6.vn.pl lub ibox8.vn.pl, typ serwera wybieramy "FTPES - FTP przez bezpośredni TLS/SSL" typ logowania "Normalna". Czasami (jak nie zadziałają ustawienia automatyczne) należy w zakładce "Ustawienia przesyłania" wybrać "Tryb transweru" jako "Pasywny".

UWAGA 1! - W najnowszych wersjach FileZilla zmieniono zasady ustawień dla serwera, obecnie mamy do wyboru osobno protokół połączenia - wybieramy "FTP - File Transfer Protocol", oraz osobno szyfrowanie - wybieramy "Require explicit FTP over TLS".

UWAGA 2! - domyślne ustawienie serwera nie pozwala na nadpisanie istniejącego pliku, jeżeli więc chcemy wgrać na serwer nową wersję istniejącego pliku należy najpierw skasować go na serwerze. Jeżeli tego nie zrobimy nowy plik zostanie przesłany na serwer ale do jego nazwy zostanie dodana kolejna cyferka.

Kto jest online

  • Current Active Users7
  • Active Guests7
  • Active Registered0

Twoje dane

United States

Unknown Bot
Your IP: 54.224.56.126

Kraje

Top 5:
United States flag 26%United States (40442)
Russia flag 18%Russia (27195)
Ukraine flag 11%Ukraine (17014)
Poland flag 10%Poland (15506)
China flag 3%China (4958)
152896 wizyt 131 z krajów